698 327 315 info@polinfor.pl

Google+ często jest stawiany w roli konkurenta Facebooka. Jednak z moich obserwacji wynika, że to dwie zupełnie różne platformy społecznościowe. Fanpage na FB to przede wszystkim gigantyczne możliwości w zakresie komunikacji z klientami – budowanie relacji, informowanie o nowych produktach i usługach, trafianie do precyzyjnie dobranej grupy docelowej.

Więc po  co komu g+?

Regularnie prowadzona strona google+ to przede wszystkim szansa na pozyskanie dodatkowego ruchu z wyszukiwarki. Jak to działa? Bardzo prosto. Google stawia na coraz większą personalizację wyników wyszukiwania, już od dawna wyniki są zróżnicowane pod względem lokalizacji. Z jednej strony to dobra rzecz – jeśli mieszkasz w Gdańsku i wpiszesz frazę „warsztat samochodowy” to nie szukasz przecież firmy z Warszawy. Na tę frazę oba miasta mają zupełnie różne wyniki, dopasowane lokalnie. Jednak to, co się najbardziej zmieniło w ostatnich latach, to sposób wyświetlania stron – nad organicznymi wynikami pojawiły się mapki. Jeśli masz wykupioną usługę pozycjonowania, to strona twojej firmy znajdzie się dopiero za nimi. I tutaj właśnie odpowiem na zadane w nagłówku pytanie. Jedynym sposobem, by strona firmowa znalazła się w mapkach jest założenie g+.

socialmedia copy

 

Czy to wystarczy?

Nie. Jeszcze nie tak dawno temu wystarczyło posiadać konto na g+, by strona firmowa wyświetlała się w mapkach na lokalne frazy. Obecnie mało, że opłaca się reularnie aktulizować stronę g+, to jeszcze warto dbać o to, by pojawiały się na niej opinie, oceny i komentarze. Oczywiście, im bardziej konkurencyjna fraza w Google, tym więcej trzeba zainwestować w g+. Czy to się opłaca? Na przykładzie jednej ze stron klientów – regularne dodawanie wpisów sprawiło, że strona pojawiła się mapkach. W efekcie ruch wzrósł na profilu g+ o 155%!

Podsumowanie

Chcesz, by strona twojej firmy wyświetlała się w mapkach? Bez założonego konta g+ nigdy tego nie osiągniesz. Jeśli jest to fraza o dużym ruchu , co implikuje wysoką konkurencyjność, warto zadbać o regularne aktualizowanie profilu firmowego. Nie musisz robić tego samodzielnie – oferujemy prowadzenie g+ razem z fanpage na Facebooku w bardzo korzystnych pakietach cenowych.